Давидюк В.Д. СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ЧЕРВОНОАРМІЙЩИНИ.
Житомир: П.П. Євенок, 2004. - 184 с.
Рецензент: В.В. Вітренко , учитель гімназії ім. Лесі Українки, м. Новоград-Волинський
Редактор: Г.С. Андрійчук, смт Червоноармійськ.
Художник: Л.В. Фесенко, заслужений учитель України.
Фоторепродукції: О.П. Кравченко, директор Червоноармійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

ДО ЧИТАЧА

В народі кажуть, що кожна жива рослинка проростає із свого кореня. Тому всі люди особливо тонко відчувають своє духовне коріння, а також ту землю, на якій народилися і виросли.

Наш відомий земляк Василь Скуратівський з приводу цього зазначав: «Людина, як дерево, не може жити без правічного ґрунту»- З думкою про це і створювалася ця перша в районі, ще досить не повна історична розвідка «Сторінки історії Червоноармійщини». Адже це - невеличкий край, але його історія багата і творилася значною кількістю людей. Вона, історія, єднає людей цього краю з цілим народом України. Чуття Вітчизни є найсвітлішим в кожної сучасної культурної людини.

Тому дуже важливим у нинішній час є оволодіння знаннями про наш рідний край, про Малу Батьківщину, про клаптик землі, на якому народилася і виросла людина. Невеликі сторінки історії Червоноармійщини допоможуть кожній інтелігентній людині наблизитися до минулого свого рідного краю, до своєї рідної землі, до своєї Вітчизни - України.

Проголошення Верховною Радою України 24 серпня 1991 року Акту про державний суверенітет України сприяє активізації відродження духовності народу, його історичної пам'яті. Не наша вина в тому, то в минулому робилися спроби позбавити народ духовності, історії своєї Малої Батьківщини, традицій, мови, культури.

Щоб любити свою історію, землю, рідний край, треба його знати. Допомогти в цьому славним людям Червоноармійщини від щирого серця намагається Соціал-Демократична партія України (об'єднана) та її лідери.

Ми щиро намагаємося повернути людям історичну пам'ять і любов до рідної землі, сприяти розквіту їхньої духовності. Цій благородній справі служить дана книга та її видавці.

ЗМІСТ

Географічне положення район 

Сліди давніх поселень 

Чортоліси - Пулини – Червоноармійськ 

Життя та побут селян в XIX столітті 

У вогні революцій і воєн 

Національні меншини на Пулинщині 

З історії промисловості 

Назви сіл розповідають

Становлення освіти в районі 

Освіта в 1917 - 1941 роках 

Освіта і школа в роки війни (1941 - 1945) 

Освіта: від війни    до сьогодення 

Освітянська хронологія району 

Район у роки війни 

Фізкультура і спорт 

Червоноармійщина літературна  

Історико-краєзнавчий календар Червоноармійщини 

Післямова 

Література


puliny.at.ua