ОСВІТА: ВІД ВІЙНИ - ДО СЬОГОДЕННЯ
Заліковувалися рани війни. Невпізнанною ставала рідна земля. Педагогічні та учнівські колективи разом зі всіма трудящими кували трудові перемоги, брали активну участь у громадському житті. Так, учні Червоноармійської середньої школи під час суботника 1947 року посадили парк біля районного Будинку культури. А в кінці 40-х років у країні розгорнувся рух зі збору металобрухту і корисних дикоростучих рослин. Кошти від цієї кампанії пішли на будівництво пам'ятників піонерам-героям Валі Котику в Москві (відкрито в квітні 1951 року) та інших. Піонерська дружина району також зробила свій внесок в цю важливу справу. Було зібрано понад 200 тонн металобрухту, в кожній школі організовувався збір лікарських рослин.
На початку 60-х років у піонерських організаціях всіх шкіл району проводилася піонерська дворічка під девізом: «Піонери - Батьківщині!». В ході дворічки проводився збір металевого брухту, макулатури, учні брали участь в озелененнях обочин біля доріг, садили шкільні сади, взяли шефство над фермами. Найвагоміших успіхів добилися учні Червоноармійської, Курненської, Королівської середніх шкіл.
А на кінець 60-х років у країні проходила акція зі збору металобрухту для виготовлення 100 тисяч тракторів. Учні шкіл району внесли свою частку в цю загальнонародну справу і зібрали 180 тонн металобрухту.
У
1972 році до піввікового ювілею піонерської
організації було проведено у всіх школах суботники, під час яких
школярі
посадили 6 тисяч дерев, по всіх селах проведено естафету добрих справ,
збирали
металобрухт та макулатуру. Зокрема, школярі В'язовецької .школи в 1972
році
зібрали 2,5 тонни металевого брухту, посадили 30 дерев, провели цікаві
зустрічі
з учасниками громадянської війни. З найбільш цікавими спогадами
ознайомив учнів
З.Талько. Учні Кошелівки зібрали 8 тонн металевого брухту, а школярі
Ужівської
школи посадили 3 тисячі дерев, зібрали
На кінець 60-х років були збудовані нові приміщення шкіл, зокрема в Андріївці, Колодіївці, Великому Лузі, Івановичах, Стрибіжі, добудована була школа в Червоноармійську, будувалася в Кошелівці. В 70-і роки в районі було завершено перехід до загального десятирічного навчання, а також школи району першими в області перейшли на однозмінне навчання.
Кузнею
механізаторських та будівельних кадрів
для сільського господарства було Червоноармійське професійно-технічне
училище
№8, відкрите в 1963 році. Тоді в ньому навчалося щороку 330 юнаків і
дівчат.
Навчальне господарство училища мало
Червоноармійську почали діяти музична школа, станція юних техніків, Будинок піонерів (нині Будинок дитячої творчості).
У 1983 році в Червоноармійській середній школі в урочистій обстановці було відкрито музей П'ятої армії. Цій події передувала копітка пошукова робота, зокрема, вивчення матеріалів архівів Житомира, Києва, Подольська, зв'язки з військкоматами, десятки написаних листів, записи спогадів очевидців. За час пошукової роботи відшукано сотні воїнів П'ятої армії, встановлено чимало імен героїв, які раніше вважалися невідомими. Тому за сприяння ради ветеранів 41-ї танкової дивізії П'ятої армії, особисто маршала Радянського Союзу В.Г. Куликова, в Червоноармійську відбулася зустріч ветеранів П'ятої армії. Щирі слова подяки учням Червоноармійської середньої школи висловив підполковник у відставці, колишній командир взводу 5-ї армії А.М. Дмитренко. Він писав: «Дякую, дорогі друзі, від імені тих, хто загинув у 1941 році, і тих, хто залишився живим, боронячи землю Полісся, за те, що не забули їх, що бережете пам'ять про воїнів 5-ї армії».
Районний відділ народної освіти військово-патріотичному вихованню постійно приділяв особливу увагу. Так, 14 лютого 1988 року в Новому Заводі пройшла перша районна зимова спартакіада допризовної молоді, присвячена пам'яті воїна-інтернаціоналіста Миколи Журавського. Ця спартакіада стала традиційною і проводиться щорічно.
У кінці 80-х років мости щирої дружби встановилися між учнями Червоноармійської середньої школи та колективом школи міста Бохня і міста Ядлова Туховка (Польща). Школярі з Червоноармійська побували в Польщі, ознайомилися з навчанням та життям своїх ровесників, а польські друзі нанесли візит до Червоноармійська.
Дружні стосунки встановилися також між Очеретянською неповною середньою школою та школою села Ньюгеди Кубинського району Азербайджану. В результаті пошукової роботи очеретянські школярі дізналися, що в нашому краї вів боротьбу з фашистами син азербайджанського народу Конагбек Мевланович Новрузалієв. По закінченні війни він у селі знайшов свою долю, одружився, жив і працював, у школі навчалася дочка К.М. Новрузалієва. В 1989 році в Очеретянській школі побувала численна делегація азербайджанських учнів, вчителів, представників громадськості. Тоді ж було відкрито пам'ятний знак на полі імені К.М. Новрузалієва. А постановою Ради Міністрів України від 31 травня 1990 року за №121 Очеретянській неповній середній школі присвоєно ім'я кавалера орденів Слави трьох ступенів Конагбека Мевлановича Новрузалієва. На школі в урочистій обстановці відкрита меморіальна дошка.
Нині школи району виконують нові завдання по вихованню особистості, формуванню громадянина України. На початок 1997/1998 навчального року в районі було 38 шкіл, з яких 12 початкових, 13 неповних середніх, 13 середніх шкіл. У них 451 вчитель навчає 4237 учнів. Усі учні навчаються в одну зміну. З 451 педагога, які працюють на Червоноармійщині 368 мають вишу освіту, що становить 81,6 відсотка.
Учні навчаються в 375 класних кімнатах площею 18463 квадратні метри. В школах є 5 кабінетів інформаційно-обчислювальної техніки, 16 спортивних залів.
За цими цифрами статистики стоїть напружена праця громадськості району, колективів шкіл, районного відділу освіти, органів влади.