СЛІДИ ДАВНІХ ПОСЕЛЕНЬ

Вивчення знайдених у землі речових предметів наших предків дає  можливість глибше і повніше дослідити стародавню історію нашого краю. У різний час на території району виявлено стоянки первісних людей, знайдено знаряддя їхньої праці, кістки вимерлих тварин.

В ті далекі часи земля, на якій ми проживаємо, була вкрита непрохідними лісами, численними озерами, річками. Тому часто під час земляних робіт на території нашого району знаходять залишки мамонтів, диких оленів, інших тварин. Стародавні поселення розташовувались на підвищених місцях, пагорбах.

Серед давніх поселень на території нашого краю одним з найстаріших є Ягодинське. Тут виявлені речі різних періодів: глиняний посуд, залишки кам’яних серпів, глиняні іграшки, ремінні скребки, проколки, грузила.

Ягодинське поселення перетиналося річкою, яка мала невеликі притоки. Люди поселялися тут ще і тому, що береги річки були підвищені. А це оберігало житла від підтоплення водою, від нападів звірів і ворогів. Вигідне і зручне положення сприяло швидкому розвиткові цього поселення. Тому і до нинішнього часу тут знаходять різноманітні вироби людей різних періодів.

Стародавні люди заселяли також нинішню територію села Буряківки. Тут також у землі знайдені уламки посуду, наконечники стріл і списів, серпи та інші предмети праці.

На території земель села Курного виявлені поселення пізньотрипільської культури та слов’янські кургани VІ - VІІ століть.

Залишки ранніх слов’янських поселень виявлено на околиці Павлівки та Шереметова. Поселення періоду бронзових знарядь праці знайдені біля села Чернявки. Більш пізнє давньоруське городище Х – ХІІ століть виявлено в Радецькій Болярці.

Про розвиток товарно-грошових відносин свідчать знайдені на території скарби монет. Найбільшими є скарби, які знайдені в Неборівці,  Сколобові, Червоноармійську. Їх аналіз показує, що в час середньовіччя була значна невідповідність цін ринку і купівельної спроможності населення. В користування було дуже багато обезцінених низькопробних монет. Наші предки вилучали їх з обігу, і сьогодні вони доходять до нас у вигляді скарбів.

Сколобівський скарб дає можливість добре зрозуміти розвиток товарно-грошових відносин ХVІ – ХVІІ століть на території нашого краю,  Нумізматичний аналіз цього скарбу детально дано в брошурі «Нумізматика і епіграфіка», яку в 1974 році видала Академія  наук СРСР.

Знайдені на території району матеріальні речі ( побуту, знаряддя праці, залишки зброє, скарби монет ) свідчать про заняття і побут наших предків, рівень розвитку ремесла, торгівлі й господарства. Вони дають можливість краще зрозуміти давню історію нашої України.

puliny.at.ua

<<<Назад                                                                                                                                             Вперед>>>